top of page

Про лідерство у компаніях під час війни

20 травня у Львові відбувся Весняний Діловий Форум на тему «Українська мрія — шляхи оновлення держави після війни». Серед спікерів цього заходу — Василь Хмельницький, засновник холдингу UFuture, Тарас Кицмей, власник компаній «Softserve», Андрій Рождественський, виконавчий директор Центру лідерства УКУ. Модерував Роман Білик, керуючий партнер «Nexia DK», а «Вокс Україна» був аналітичним партнером події та згодом поділився матеріалами, з якими ви можете ознайомитися нижче.

 

У бізнесменів свій фронт. Задачі бізнесу зараз – розвивати економіку, підтримувати суспільство та армію. А крім того – бути лідерами економічного зростання країни.


Тарас Кицмей трактує лідерство через здатність визначати свій напрямок, створювати атмосферу та переборювати складнощі. Це ті якості, які стануть в пригоді кожному працівникові, але особливо тим, хто керує людьми, – адже саме лідерство дозволяє досягати результатів.


З його досвіду, зараз на ситуацію в компаніях окрім зовнішніх шоків та складнощів дуже впливає емоційний стан працівників. До повномасштабної війни ми не були в ситуації, коли можемо в будь-який момент втратити життя, країну, майно. Під час таких криз важливою є роль лідерів, які здатні підтримати команди та максимально сприяти ефективності кожного.


Пан Тарас дав декілька порад, як слід поводитися лідеру в цій ситуації:

  1. Не шкодувати за втраченим. Не витрачати час та енергію на жаль замість того, аби будувати довкола себе нове добро.

  2. Не впадати в крайнощі та тримати розум холодним. Використовувати agile-підходи. Піклуватись про те, аби сьогодні бути кращим, ніж учора, а післязавтра – кращим, ніж завтра. Вирішувати, що робити поступово, крок за кроком.

  3. Постійно обговорювати всі важливі аспекти бізнесу як на рівні управлінської команди, так і на рівні підлеглих. Люди мають відчувати, що володіють повною інформацією, яка доступна на конкретний момент.

Компанія “Softserve” зараз проводить два типи релокацій: релокація в безпечне місце та релокація з метою розвитку бізнесу. Інколи ці два типи переміщення можна об’єднати. Проте важливим і відкритим залишається питання, чи буде де жити “айтішникам”, чи буде куди їм повертатись, і чи захочуть вони цього. Тенденція зміни податкового резидентства може бути загрозливою. Рішенням можуть стати домовленості з країнами, які приймають переселенців, щодо продовження сплати податків в Україні та можливості отримувати звідси свої доходи.


Андрій Рождественський звернув увагу на досвід військових, який можна застосувати в бізнесі. Ухвалюючи рішення в кризових ситуаціях, військові часто використовують три правила:

  1. Неправильне рішення краще за відсутність будь-якого рішення.

  2. Не ухвалювати рішення – це теж рішення.

  3. Якщо ти хочеш ухвалити правильне рішення – ухвали будь-яке і зроби його правильним.

Очевидно, що коли ви маєте доступ до аналітики та даних, такі методи є не найкращими. Але в критичних ситуаціях ми можемо знайти правильне рішення навіть на рівні відчуттів та інтуїції.


Підсумовуючи, спікери погодились, що лідеру важливо вміти керувати очікуваннями та створювати можливості для зростання, для майбутнього своєї команди. Адже, як сказав Тарас Кицмей, лише добрим майбутнім можна прив’язати людину до певного місця.

 

Джерело: VoxUkraine

Comentarios


bottom of page