top of page

Індекс споживчих настроїв в Україні

За даними дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні» у серпні 2022 року Індекс споживчих настроїв українців зріс на 2,3 пункти та становить 75,6 пункти.

 
Індекс споживчих настроїв в Україні

У серпні 2022 року індекс споживчих настроїв склав 75,6 п., а це на 2,3 п. вище за показник липня. Зросли усі складові індикатора, крім Індексу поточного особистого матеріального становища, який залишився на рівні попереднього місяця.


Індекс поточного становища також зріс і складає 38,9, що на 1,6 п. вище за рівень цього показника у липні. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • Індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 30,4, що на 0,2 п. нижче за показник у липні;

  • Індекс доцільності великих покупок (х5) зріс на 3,5 п. та встановився на позначці 47,3.

Індекс економічних очікувань у серпні зріс на 2,8 п. та складає 100 п. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • Індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 82,7 п., що на 3,9 п. вище за рівень цього показника у липні;

  • Індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) збільшився на 2,2 п. та складає 81,2 п.;

  • Індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зріс на 2,3 п. порівняно з минулим місяцем та складає 136,2 п.

У серпні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зменшився на 6,4 п. та складає 140 п. Індекс інфляційних очікувань зріс на 0,3 п. та складає 183,3 п. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 6 п. та складає 151,6 п.

«Основні показники споживчих настроїв залишаються стабільними, є обережна тенденція до зростання останні два місяці. Можна відмітити, що у серпні суттєво зменшилося очікування падіння курсу гривні.» - коментують аналітики Info Sapiens.

Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років. Структура вибірка відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон відповідно до останніх наявних даних Державної служби статистики України перед повномасштабним вторгненням ₚосії 24 лютого 2022 р. Дослідження «Споживчі настрої» не проводиться в АР Крим, м. Севастополь, а також інших тимчасово окупованих ₚосією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування не включає українців, які виїхали за кордон. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1%.

 

Джерело: Info Sapiens

Comments


bottom of page