top of page

Як налагодити роботу з дому


 

Зважаючи на останні події, багатьом із нас довелося змінити свій звичний спосіб життя. Зміни торкнулися й багатьох робочих моментів, серед яких – робота дистанційно. Загалом багато людей працювали з дому і без карантину. Ця тенденція останніх 10 років по всьому світу — технології дозволяють спілкуватися з колегами і виконувати завдання, не полишаючи квартири. Проте, багато хто буде працювати вдома вперше і для них це буде справжнім випробовуванням.


Ми підготували для вас декілька основних порад, які допоможуть вам призвичаїтися до такого способу життя, а також працювати ефективно і без втрати продуктивності:


  • Прокидайтеся в один і той самий час, як на роботу. Той час, який зазвичай витрачаєте на дорогу, можна присвятити, наприклад, медитації, фізичним вправам. Після чого можна братися до роботи.


  • Вдома одягайтеся так само, як на роботу. Це налаштує нас на робочий лад. Костюм, звичайно, можете не одягати, проте працювати в піжамі теж не варіант.


  • Не працюйте там, де ви зазвичай розслабляєтеся – на дивані або в кріслі. Там ви будете сповільнюватися і за звичкою переключатися на відпочинок/задоволення. Так що варто обладнати окреме робоче місце, де ви будете лише працювати.

  • Домовтеся з близькими, щоб вони вас не відволікали. І в який час ви зможете бути з ними, а в який вас не турбувати. Складіть всі правила разом, щоб всі їх розуміли і сприймали.


В домашніх умовах дуже легко відволікатися на будь-які дрібниці і з кожною наступною годиною ваша увага все більше розсіюватиметься. Вато пам’ятати, що ми найпродуктивніші з 6 ранку до 13 дня. Загальний час ефективної діяльності становить не більше трьох-чотирьох годин на день, решта йде даремно. Тому найважливіші справи необхідно робити зранку, до 12–13 години. До речі, згідно з дослідженнями, найпродуктивніший графік – на кожні 52 хвилини роботи 17 хвилин відпочинку.


Хоча, з іншого боку, можливо вам слід знехтувати усіма цими порадами? Не існує одноголосного рішення, яке підходитиме усім. Головне – організуйте свій робочий простір та процес так, щоб ви почувалися комфортно.


Comments


bottom of page