top of page

Міжнародні та державні грантові програми для розвитку бізнесу від Forbes

Forbes зібрав найбільші міжнародні та державні грантові програми для розвитку бізнесу. Зокрема, гранти для підтримки та розвитку бізнесу пропонують USAID, Mercy Corps, а також український уряд.

 
Грантові програми

За різними програмами бізнес може залучити від 180 000 до 7 млн грн. Найбільшу кількість грантів пропонує уряд у межах проєкту «єРобота», яка була започаткована минулого року, та USAID через програму «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ).


Грантові програми від USAID*

Програма покликана допомогти бізнесу відновити свої потужності під час війни або розширити присутність на зовнішніх ринках.

Гранти можуть отримати: ФОП, приватні підприємства, ТОВ, АТ, що мають штат до 250 працівників і річний оборот до €50 млн.


Найбільше коштів можуть залучити експортні альянси – об’єднання не менше ніж з пʼяти підприємств для спільного просування своєї продукції на іноземних ринках. Максимальна сума – $150 000. У межах проєкту до кожного альянсу буде залучений менеджер, який допоможе синхронізувати мету підприємців і визначити потенційні ринки збуту.


Кошти можна направити на релокацію бізнесу, відкриття нових напрямів і вихід на міжнародні ринки. Виняток – не розглядатимуться грантові заявки від бізнесів, основна діяльність яких передбачає перепродаж товарів і послуг.


*Пріоритетні галузі для надання грантів від USAID – інформаційні технології, інжиніринг, виробництво, а також креативні індустрії та послуги.


Грантові програми від "єРобота"


Мікрогрант від держави на розвиток власної справи може отримати кожен громадянин, незалежно від напряму діяльності. Натомість потрібно працевлаштувати від однієї до двох осіб, залежно від суми гранта. У разі невиконання умови про створення робочих місць або нецільового використання коштів різницю між сумою гранта і сплаченими податками доведеться повернути


Програма дозволяє залучити 250 000 грн, 500 000 грн чи 1 млн грн. Залежно від кількості працевлаштованих осіб – одна, дві та чотири відповідно. Гранти на 500 000 грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування – 70% сплачує держава, а 30% – бізнес.


Гратові програми від Mercy Corps


Допомога підприємцям, які релокували свій бізнес, а також фермерським підприємствам у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

Основні умови – офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод, а також інвестиція власних коштів до 50% від суми фінансової допомоги.

 

Джерело: Forbes

Comentários


bottom of page