top of page

Нові гранти для підтримки українських «кліматичних інноваторів»

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) вирішили надати додаткові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які використовують нові підходи для підвищення кліматичної стійкості.


 

Нові гранти для підтримки українських «кліматичних інноваторів»

Шість компаній з України вже отримали кліматичні інноваційні ваучери на церемонії за участі Комісара ЄС з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюса Сінкявічуса та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського. Ці кошти покривають 75% прийнятних витрат (до €50000 та без ПДВ) на інноваційні рішення та технології, які ці приватні компанії використовують для протистояння кліматичним змінам.


Відзначені інновації включають у себе сільськогосподарські дрони, будинки з конопель, «добрий» пластик та інше. ЄС та ЄБРР вже надали кліматичні інноваційні ваучери на загальну суму €1 млн в Україні.


Переможцями стали компанія з переробки пластикових відходів «Зе Гуд Пластик Компані», архітектурна студія «Екодар», виробник дріжджів «Ензим», інженерна фірма «Домініон», компанія «Віва Вікторія» та «Лабораторія перспективних ракетних двигунів», що займається ракетно-космічними технологіями.


«Зе Гуд Пластик Компані» розширює виробництво високоякісної продукції з пластикових відходів, що також піддається вторинній переробці, та намагається зменшувати свій вплив на довкілля.


Архітектурна студія «Екодар» пропонує інноваційні енергоефективні та екологічні будинки, що будуються з конопляних блоків і дощок.


Провідний виробник дріжджів в Україні компанія «Ензим» збільшує потужність свого біогазового реактора та зменшує обсяги стічних вод, що утворюються в процесі виробництва дріжджів.


Компанія «Домініон» розробила інноваційний мобільний завод на базі причепа до вантажного автомобіля, що виготовляє полімерні труби великого діаметру безпосередньо на будівельних майданчиках з метою уникнення їхнього транспортування з місця виготовлення на місце монтажу, яке супроводжується шкідливими викидами в атмосферу.


«Віва Вікторія» розробляє кліматичні системи з дистанційним управлінням для теплиць, які мають функції віддаленого доступу, вентиляції, обігріву, поливу, регулювання освітлення та внесення добрив.


«Лабораторія перспективних ракетних двигунів» завершує розробку повнорозмірного дрону для внесення з повітря пестицидів або добрив, який замінить застарілі сільськогосподарські літаки Ан-2.


У повідомленні нагадується, що перші кошти за цією програмою були видані у 2017 році в Україні: вже 28 українських компаній отримали гранти на загальну суму 1 млн євро.

 

Джерело: ЄБРР

Comments


bottom of page