top of page

Перші прогнози бізнесу на 2022 рік

Європейська Бізнес Асоціація разом з компанією Nestlé в Україні оприлюднила результати опитування «Прогнози бізнесу на 2022 рік». В опитуванні взяли участь 95 ТОП менеджерів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації. Анкета складалася з 10 питань, а опитування проводилося у вересні 2021 року.

 


Більшість опитаних демонструють оптимістичні настрої та прогнози. Для порівняння, минулого року позитивні бізнес-результати прогнозували 60% респондентів.


Так, у 2022 році переважна більшість, а саме 83% респондентів прогнозують зростання свого бізнесу, 15% директорів розраховують втримати бізнес-показники на рівні 2021 року, і тільки 2% очікують погіршення стану справ у їхнього бізнесу (14% минулого року).


Прогнози фінансового результату компаній на наступний рік суттєво зросли. Більшість підприємців, зокрема 67% прогнозують зростання доходу на рівні 10-20% – у гривні. Цей показник повернувся до рівня 2020 року після суттєвого падіння у минулому. На зростання доходів до 10% у натуральному виразі очікують 36% директорів, а майже половина (49%) розраховують на 10-20% зростання.


Прогнози щодо курсу долара на наступний рік збігаються з тогорічними. При плануванні бюджетів на 2022 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$.


Усі респонденти цьогорічного опитування зазначили, що планують підвищувати заробітну плату своїм співробітникам у 2022 році. Більшість керівників, а саме 55% планують підвищення заробітної плати у розмірі 5-10%. Ще 30% підвищать заробітну плату у розмірі 10-20%. Нагадаємо, минулого року 15% компаній не мали змоги підвищити заробітну плату персоналу.


Так само пожвавлюються плани бізнесу щодо створення нових робочих місць. Тоді як минулого року 60% не планували жодних змін в штаті, цьогоріч таких лише 36%. А більшість, зокрема 58% топ менеджерів планують розширювати штат. І тільки 6% бізнесів будуть вимушені вдатися до скорочення персоналу.


Третина підприємців, а саме 32% планують впровадження нових інвестиційних проєктів наступного року (від 20 тисяч до 400 млн доларів). Щобільше, ми раді констатувати, що майже половина (49%) планують наступного року інвестиції в соціальні ініціативи, спрямовані на підтримку українського суспільства. У деяких випадках суми інвестицій досягатимуть 3% від доходу компанії.

 

Джерело: EBA

Commenti


bottom of page