top of page

Справжній фінансовий менеджмент

А чи знаєте Ви, на що справді здатний фінансовий менеджмент і як зробити його максимально ефективним? Тоді, наступний розділ нашої книги зацікавить саме Вас!

Справжній фінансовий менеджмент


«…Фінансовий менеджмент займається аналізом прибутковості, платоспроможності, ліквідності, фінансової стійкості, обчисленням, розподіленням та контролем за витратами і всіма ресурсами підприємства, зокрема й нематеріальними, а також прогнозуванням майбутніх фінансових результатів. Він же формує стратегію й визначає фінансові потреби для її здійснення та джерела формування. А бухгалтерія працює за суворо визначеною системою обліку відповідно до чинного законодавства. Працює з підсумками за період, тобто з цифрами минулими, які не мають нічого спільного з прогнозами на майбутнє (може лише в процесі екстраполяції). Завдання бухгалтерії – чітке співпадання діяльності компанії із чиним законодавством країни. Завдання фінансового менеджменту – підвищення ринкової вартості компанії. Тобто це абсолютно різні напрями роботи…


…Управлінський облік – механізм збору та аналізу всієї інформації, необхідної підприємству для оптимальної організації робочого процесу, що дозволяє менеджменту обґрунтовувати прийняття ефективних управлінських рішень, користуючись конкретними цифрами і більш реальними прогнозами….


… Як оцінити реальну прибутковість роботи підприємства? Звідки власнику бізнесу взяти інформацію про те, наскільки ефективно він вклав свої кошти? Адже сама по собі сума отриманого прибутку нічого не говорить про реальний стан підприємства: мільйон доларів (або євро) для транснаціонального холдингу – не є занадто великою сумою, в той час як для суб’єктів малого підприємництва такі цифри можуть бути поки що недосяжними. Чи є достатньою рентабельність вкладених коштів на рівні 20-25 %, щоб вважати бізнес прибутковим? Для отримання уявлення про реальну прибутковість капіталу необхідно зазначені відсотки з чимось порівнювати…»


Проф. Швиданенко Генефа, к. е. н. Пестрецова-Блоцька Ольга. «Бізнес- економіка: 9Z».


Хочете дізнатися більше? Замовити книгу можна за посиланням: https://www.tot.com.ua/business-book-9z

Comments


bottom of page