top of page

Від чого стресують офісні працівники України та Європи

Gradus Research - спеціалізована компанія, яка проводить маркетингові та соціологічні опитування, провели дослідження стресу офісних працівників в Україні та 7 європейських країнах.

 
стрес офісних працівників

Більш ніж половина опитаних офісних працівників у 8 європейських країнах (56%), заявляють, що переживали стрес нещодавно. Показник рівня емоційного напруження працівників офісів в Україні зі зрозумілих причин іще вищий і складає 78%. Що провокує таку знервованість серед найбільш активної в економічному плані частки населення віком 25-55 років?


Найближчими до України за рівнем стресу серед офісних працівників є Польща та Німеччина, де близько двох третіх опитаних декларували нещодавно пережите емоційне напруження (61% та 60% відповідно). Тоді як респонденти з Іспанії та Нідерландів більш розслаблені та відчували такі емоції менше за інші опитані країни (42%).


Хто стресує найбільше - Gen Z, Мілленіали чи Gen X?


Попри розповсюджену думку про те, що саме мілленіали стикаються із найбільшою кількістю складнощів у своєму житті в силу різних факторів (побудови сім’ї, кар’єри, виховання дітей тощо), дослідження демонструє, що більшою мірою стресують офісні працівники з покоління Z — респонденти віком 25-34 роки. Частка мілленіалів, (опитаних віком 35-44 роки), які відчували сильні негативні емоції, склала близько половини (53%), як і представників покоління Х (51% у віковій групі 45-55 років).


“Менша стресостійкість молодшої вікової групи може пояснюватися меншим досвідом переживання криз у професійному житті. На відміну від зумерів мілленіали та іксери, наприклад, вже мають за плечима досвід ковіду і переходу на віддалений формат роботи, тому для них виклики воєнного часу і стан невизначеності вже в меншій мірі є стрес-факторами”, — коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.

ТОП-5 основних факторів, які викликають стрес в офісних працівників:

  1. Робота;

  2. Фінансові питання;

  3. Стосунки у сім’ї;

  4. Стан власного здоров’я;

  5. Соціополітична ситуація в країні.


Робота й пов’язані з нею питання є першочерговим фактором, який спричиняє емоційне напруження у респондентів в усіх досліджуваних країнах, окрім України — у нас цей показник є другим за поширеністю (38% респондентів), тоді як на перше місце виходить соціополітична ситуація всередині країни (52% опитаних офісних працівників), що вочевидь пов’язано з викликами війни. Респонденти інших держав переживали негативні емоції з аналогічної причини суттєво менше, зокрема 27% — в Німеччині, 19% — у Франції, 12% — в Іспанії та 10% — в Італії.


Для близько третини (34%) офісних працівників фінансові питання спричиняють стрес — і найсуттєвіше це відчувають респонденти з Великобританії (45%). В Україні цей показник склав 36%, що є середнім значенням серед країн-учасниць дослідження. У Польщі ж кількість опитаних офісних працівників, які стресують через фінансові питання, є найменшою (25%).


Чверть респондентів останнім часом переживали сильні негативні емоції через сімейні питання та стосунки. З-поміж усіх вікових груп, найбільше цим переймалися опитані Gen Z (31%), порівняно з 21% міленіалів та 20% Gen X.


Стан власного здоров’я є причиною емоційного напруження для 22% опитаних офісних працівників з найбільшим показником у Франції (34%). Наступними слідують Польща та Україна, в яких число респондентів, які відчувають стрес з цього приводу, є майже ідентичним (25% та 24%, відповідно).


Загальносвітова соціо-політична ситуація хвилює українських офісних працівників найбільше (31%) з-поміж респондентів з усіх досліджуваних країн. Наступними слідують Німеччина (27%), Нідерланди (21%), Франція (19%) та Великобританія (19%).


 

Крос-культурне дослідження проведене серед офісних працівників в Україні, а також у семи інших європейських країнах із найбільшим оцінювальним показником ВВП: Німеччині, Франції, Італії, Великобританії, Іспанії, Нідерландах та Польщі.


Джерело: Gradus Research 


Comments


bottom of page