Найкращі українські стартапи. Рейтинг 2020

Кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій та яким проєктам підвищити оборот допомогла саме пандемія? Mind відібрав декілька найбільших інвестиційних угод 2020 року і ранжував їх за обсягом фінансування. У розрахунки й рейтинг видання не ввійшли стартапи з українськими засновниками, у яких немає офісів у нашій країні. Наприклад, Revolut (зібрав рекордні $580 млн), Сlasstag (отримав $5 млн) тощо.

Найкращі українські стартапи. Рейтинг 2020

П'яте місце. DMarket

Найкращі українські стартапи. Рейтинг 2020

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $6,5 млн

Рік створення: 2017

Засновники: Володимир Панченко, Тамара Сланова, Олександр Кохановський

Це блокчейн-біржа для продажу й обміну предметів із віртуальних ігор. На майданчику вже продано понад 5 млн «реліквій». За даними компанії, щоденний оборот DMarket – приблизно $100 000. Сервіс заробляє на 5% комісії з продажів.

Стартап привернув інвестиції в фіаті. Інвесторами стали фонд Almaz Capital і компанія Xsolla. До ради директорів DMarket увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Залучене фінансування команда має намір вкласти в розроблення технології, що дозволить розробникам ігор, гравцям, інфлюенсерам і брендам створювати контент для відеоігор і генерувати прибуток в іграх.

У 2017 році команда здобула $25 млн під час двох етапів ICO. Хоча спочатку мала намір зібрати тільки $1 млн (цю суму проєкт отримав за перші 17 хвилин ICO).


Четверте місце. Allset

Найкращі українські стартапи. Рейтинг 2020

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $8,25 млн

Рік створення: 2015

Засновники: Стас Матвієнко, Анна Поліщук

Ця програма для бронювання столиків та замовлення страв у ресторанах. Через нього також можна оплачувати рахунок і залишати чайові. Під час пандемії команда розширила функціонал сервісу, додавши можливість замовляти їжу на винос із безконтактної доставкою. Сервіс працює з більш ніж 2000 ресторанів у 20 містах США.

Allset отримав $8,25 млн у рамках раунду «B» від Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK, VC Fund і Inovo Venture Partners. Стартап почав залучати інвестиції з 2017 року. Зараз на рахунку команди понад $16,5 млн вливань.

Засновники проєкту Стас Матвієнко, Анна Поліщук цього року увійшли в рейтинг американського Forbes «30 найуспішніших підприємців та діячів до 30 років».


Третє місце. Preply

Найкращі українські стартапи. Рейтинг 2020

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $10 млн

Рік створення: 2012

Засновники: Кирило Бігай, Сергій Лук'янов, Дмитро Волошин

Це платформа для підбору репетиторів і вивчення іноземних мов. Користувачеві достатньо вибрати мову, вартість навчання, країну репетитора та зручний час для занять. За даними Preply, на платформі вже пройшло більш ніж 2 млн