top of page

Гранти, доступні українському бізнесу

За даними сервісу Opendatabot, після 24 лютого в Україні з’явилося понад 51 000 нових підприємців — 43 000 ФОП та 8000 юридичних осіб. Зараз на допомогу в розвитку бізнесу під час війни приходять держава та різноманітні міжнародні організації, а саме — за допомогою грантів.

 
Гранти, доступні українському бізнесу

Гранти в рамках підтримки "єРобота"


«Власна справа»

Умови отримання: створити робочі місця.

Сума гранту: 150 000 грн, якщо ви приймаєте на роботу одного працівника. Два робочих місця збільшують фінансування до 250 000 грн.

Важливо: працевлаштувати робітників потрібно протягом шести місяців після підписання договору гранту. Ще однією вимогою є працевлаштування на термін не менше двох років.

Мікрогранти до 250 000 грн можна отримати на відкриття салону краси, ательє, СТО, кав’ярні.

Грантові кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини, оренду приміщень (не більше ніж 25% від гранту), маркетинг та рекламу (до 10% всіх коштів).

Подати заявку та отримати грант на власну справу можна тут.


«Грант на сад»

Умови отримання: розробка проєкту саду на власній або орендованій ділянці, працевлаштування від 5 до 25 постійних робітників, сплата податків до бюджету та діяльність наступні п’ять років.

Площа садової ділянки може бути від 1 до 25 га. Якщо земля під сад орендована, мінімальний термін оренди повинен бути не менше семи років.

Сума гранту: 140 000 – 400 000 грн за гектар, але не більше 70 % вартості проєкту. Решту витрат підприємець бере на себе.

Рішення щодо гранту приймає Міністерство аграрної політики. Подати заявку та отримати грант на садовий бізнес можна тут.

Важливо ознайомитися з переліком культур, які підтримує програма, і кількістю сезонних робітників.


«Теплиця»

Умови отримання: побудова модульної теплиці площею від 1,6 га до 2,4 га протягом року, створення 40 робочих місць, діяльність та сплата податків протягом трьох років.

Сума гранту: до 7 млн грн за 2 га, але не більше 70% вартості проєкту.

До заяви потрібно додати проєкт і кошторис будівництва. Рішення про грант ухвалює Міністерство аграрної політики. В разі невиконання умов гранту, ви повертаєте різницю між витраченими бюджетними коштами й сплаченими податками та зборами.

Деталі та форма подачі заявки на грант на теплицю тут.


«Грант на підприємство по перероблюванню»

Умови отримання: мінімум 25 робочих місць, діяльність та сплата податків протягом трьох років.

Сума гранту: до 8 млн грн. Кошти витрачаються на придбання обладнання.

Важливо: перша тисяча заявників може розраховувати на грант у розмірі 70% від вартості проєкту. Наступні учасники отримають до 50% вартості проєкту. В разі руйнування підприємства внаслідок військових дій держава компенсує всю суму внеску отримувача гранту.

Рішення про грант ухвалює Міністерство економіки протягом 15 днів. Подати заявку та дізнатися більше про грант на переробне підприємство можна тут.


Грант на стартап

Грант на IT-стартап входить до державної програми «єРобота». Фінансова підтримка надається інноваційним стартапам на різних стадіях їх реалізації – від ідеї до готового продукту.

Сума гранту: 750 000 до 3,5 млн грн.

Подати заявку можна до 1 червня 2024 року. Наразі подача тимчасово зупинена.

Умови отримання: створення мінімум трьох робочих місць впродовж двох років із моменту отримання гранту, сплата податків та розробка технології, задекларованої проєктом.

Кошти гранту витрачаються на зарплати, консультації, обладнання для виробничих цілей та досліджень, на рекламу та маркетинг.

При цьому, залежно від етапу розвитку стартапу, підприємці мають створити не менше 3–10 робочих місць (залежно від типу стартапу).

Ознайомитися з деталями можна тут.


Гранти «Конкурентоспроможна економіка України» від USAID


Грант на підтримку безперервності та відновлення бізнесу

Сума: від 600 000 до 1,6 млн грн.

Хто може отримати: власники бізнесу, що вже існує та постраждав від війни або потребує розвитку. Не приймаються заявки від бізнесів, діяльність яких передбачає перепродаж товарів та послуг.

Кошти можна витратити на релокацію підприємства в безпечні регіони, сертифікацію, масштабування та вихід на зовнішні ринки, придбання обладнання та сировини, підвищення кваліфікації співробітників, маркетинг.

Заявки приймають до 24 липня 2023 року.

Подати заявку на грант для бізнесу від USAID тут.


Грант на підтримку торговельних місій

Сума гранту: від $20 000 до $75 000.

Хто може отримати: суб’єкти підприємницької діяльності, зацікавлені у виставках та торгових місіях до США, Франції та Великобританії. Програма надає пріоритет проєктам, готовим до співфінансування від 30%.

Заявку можна подати до 25 листопада 2022 року.

 

Джерело: Mind

Comments


bottom of page