top of page

Осіння посівна 2022

В Україні осіння посівна буде найскладнішою в історії незалежної держави. Аграрна галузь, яка до повномасштабної війни забезпечувала понад 40% експорту, зараз перебуває на межі виживання. Фермери продовжують працювати на полях, де все ще залишаються міни російських окупантів.

 
Осіння посівна 2022

Згідно з даними Міністерства аграрної політики станом на 7 жовтня вже посіяно 988 тис. га озимого ріпаку (96% від плану), 105 тис. га жита (65%), 252 тис. га озимого ячменю (24%) та 3067 тис. га озимої пшениці (46%). Істотне відставання спостерігається лише у посіві ячменю, тоді як ріпак вже майже посіяний і, скоріш за все, досіватись не буде, адже за словами заступника директора господарства «Рудьківське» Володимира Дукача це занадто ризиковано. А от для посіву озимих зернових ще є час.


А от у господарстві ФГ «Аллазаров», що знаходиться у Київській області, посівну вже два дні як закінчили.

«Посів озимої пшениці ми розпочали 21 вересня. Засіяли 45 гектарів і вже отримали там сходи. Після цього звільнили площі від пізніх ярих культур і 4 жовтня продовжили посів озимини, який завершили 6 жовтня. Вологи у вересні було достатньо для посіву, а от зараз вже дещо підсушило ґрунт, втім для озимих її вистачить.»

Настрої аграріїв, зазначають експерти, тримаються на патріотизмі та вірі в перемогу у війні. Тільки це і змушує продовжувати сіяти землю та збирати врожай.


Патріотичний оптимізм фермерам, на їхню думку, допомагають зберігати компанії-постачальники посівного матеріалу та агрохімії, які підтримують Україну, хоча за даними сайту "Латифундист" станом на 5 жовтня таких правильних виявилося лише двоє – американські корпорації FMC та Corteva Agriscience. Згідно з публічними заявами останньої цей крок коштував світовому гіганту 45 млн доларів США лише у другому кварталі цього року.


Очевидно, американці вирішили зосередитися на цивілізованій частині продовольчої безпеки та допомоги українським фермерам, а не фінансувати, на відміну від конкурентів, економіку, яка робить все для розгортання війни та вбивства українців. Адже санкції, введені США та ЄС, як правило, не забороняють працювати в Росії, тому інші великі виробники засобів захисту рослин та насіння обмежилися відмовою від нових інвестицій у країну-агресора, але продовжують діяльність, підтримуючи цим російський режим.


У зведених даних, які наводить "Латифундист", більшість великих гравців цього ринку продовжують працювати у РФ і в кращому разі заявляють про зменшення масштабів представництва. Це призводить до того, що українським фермерам, які усьому світу доводять свій патріотизм безстрашністю в полях, паралельно доводиться боротися за право на етичний урожай за умов досить обмеженого вибору етичних постачальників МТР.


Українська аграрна галузь має всі перспективи швидко стати на ноги та стати драйвером економіки. Готовність самовіддано працювати з боку українських фермерів і патріотична позиція з боку їхніх партнерів дають надію на відновлення не просто аграрної галузі, а на створення ланцюжків з виробництва по-справжньому етичних українських продуктів, які не мають до Росії жодного стосунку.

 

Джерела: Agravery.com, OBOZREVATEL


Comentarios


bottom of page