top of page

Особливості національного полювання за грошима


Українська специфіка в управлінні особистими фінансами, або особливості національного полювання за грошима


«…Якби ми висвітлювали матеріал про особливості національного полювання, то історії можна було б назбирати на цілий сценарій для телесеріалу. Культура полювання і «випивання» має у нас коріння з сивої давнини і сформовані традиції, відмінні від фінських або, скажімо, американських. Чого зовсім не можна сказати про управління фінансами, тим більше особистими фінансами. Ні культури, ні традицій у нас ще не сформувалося, лише окремі фрагменти…


…В Америці прийнято в управлінні особистими фінансами чітко розділяти інструменти для захисту та інструменти для інвестування. Фінансовий ринок пропонує для захисту страхові поліси, ощадні та депозитні рахунки в банках, державні та муніципальні цінні папери, інвестування у власну нерухомість і земельні ділянки. Дохід з них, як правило, мізерний, але таким самим є ступінь ризику цих вкладень. Також популярними об’єктами інвестування є предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали і камені…


…В Україні можна спостерігати 2 основні підходи використання особистих грошей. Перший — дотримання філософії «бітників» кінця 50-х років. «Живи сьогодні на повну котушку, тому що завтра може не настати», накладеної на пострадянський синдром ненасиченого споживання. Це виражається у прагненні витратити на поточні покупки більшу частину доходу, і використовувати кредит, для того самого споживання. Другий — зростаючий український ринок відкриває більше можливостей і перспектив заробити шляхом прямого інвестування — від базарних лотків до купівлі виробничих підприємств, а також придбання нерухомості з метою подальшого перепродажу…»


Проф. Швиданенко Генефа, к. е. н. Пестрецова-Блоцька Ольга. «Бізнес- економіка: 9Z».


Хочете дізнатися більше? Замовити книгу можна за посиланням: https://www.tot.com.ua/business-book-9z

Comments


bottom of page