top of page

Перспективи IT галузі у 2020 році

Минулого року український ринок IТ, як і вся економіка країни, дещо сповільнився. Це призвело до заморожування низки проектів. Днями український уряд та ЄС підписали нову Програму підтримки електронного урядування та цифрової економіки в Україні на 25 млн євро. У 2020 році в цифру планують перевести 80% найпопулярніших держпослуг. Зазначені плани, а також запровадження цифрових технологій, яке відбувається у бізнес-секторі, вплинуть й на розвиток IT-ринку. Видання MIND виділило основні тенденції IT галузі 2019 року та перспективи-2020.IT-ринок у цифрах


Згідно з даними Держстату, експорт комп’ютерних послуг за дев’ять місяців 2019 року склав $1,35 млрд та збільшився на 14,6% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Обсяг внутрішнього IТ-ринку в 2019 році оціночно становить $1,5–2 млрд, а річний приріст – не менше 15–20%. Порівняно з 2018 роком зростання внутрішнього ринку IT сповільнилося. У зв’язку з парламентськими і президентськими виборами у 2019 році реалізація частини IТ-проектів була заморожена


Тенденції-2019


Минулого року на корпоративному ринку IТ переважали в основному відомі тренди: в Україні з певною часовою затримкою реалізується те, що вже відбувається у світі. Можна говорити про зміцнення вже відомих тенденцій: збільшення попиту на різні хмарні послуги і кіберзахист, зростання запиту на комплексні рішення, підвищення рівня інформованості замовників тощо.


Основні тренди 2019 року на українському ринку корпоративних технологічних рішень:


  1. Зростання попиту на хмарні IТ-рішення: зберігання даних (інфраструктура як послуга, IaaS) і програмне забезпечення за підпискою (Software as a Service, SaaS), віртуалізацію офісних рішень.

  2. Компанії все чіткіше розуміють, чого саме вони хочуть від IТ. Вони переконуються, що для збереження конкурентоспроможності їм необхідне впровадження комплексних проектів цифрової трансформації. Це дозволяє підвищити ефективність бізнес-процесів і продуктивність праці на 15–20%.

  3. Цифрова трансформація компаній визначає подальший розвиток таких напрямків, як: великі дані, штучний інтелект, машинне навчання, інтернет речей, забезпечення безпеки даних і кібербезпека в усіх її проявах.

  4. Замовники IТ-рішень все ретельніше ставляться до цифр – економічного ефекту і терміну окупності. Якщо клієнт не може дозволити собі комплексну цифрову трансформацію, то він автоматизує і оптимізує окремі бізнес-процеси.

  5. Багато компаній все частіше вдаються до комплексних превентивних заходів у сфері кібербезпеки. Це набагато ефективніше і дешевше, ніж великі фінансові та репутаційні втрати після кібератак.


Перспективи-2020


Багато аналітиків прогнозують у 2020 році уповільнення розвитку світової економіки і можливий початок рецесії. Проте навіть такі негативні очікування не матимуть значного впливу на інвестиції компаній у новітні технології.


За оцінками аналітичної компанії Gartner, витрати на ІТ у світі у 2020-му досягнуть $3,88 трлн. Основними рушіями зростання стануть IТ-послуги та корпоративне ПЗ. У тому числі хмарні SaaS-сервіси, що корелює результатами постачальників.

У 2020 році на галузь ІТ в Україні чекає продовження тренду розвитку. Можливий приріст за підсумками поточного року складе 15–20%. Якщо ситуація в економіці не принесе різких негативних змін, то зросте кількість впроваджень корпоративних проєктів цифрової трансформації. Україна поки відстає в цьому від розвинених країн.


Але є перспектива більш швидкої адаптації бізнес-процесів до нових технологій, ніж в інших країнах. Адже впровадження IТ стає важливою конкурентною перевагою та інструментом скорочення витрат/підвищення прибутку в умовах нестабільної ринкової кон’юнктури.

 

留言


bottom of page