День бабака, або технології прогнозування
«…Принцип, відповідно до якого зазвичай побудовані всі кількісні методи прогнозування, вдало ілюструє анекдот. Північний полюс, крижана пустеля. На березі океану сидить чукча, неподалік пасеться стадо оленів. Олень підбігає до берега і зісковзує у воду. Слідом за ним другий, третій, четвертий. Коли потонуло все стадо, чукча глибокодумно вимовляє: «Однак, тенденція». Так ось, кількісне прогнозування — це інструмент передбачення падіння другого оленя на основі факту падіння першого для обґрунтування правильності рішення, як його зловити. Або побудувати на березі огорожу, або відвести стадо в інше місце, подалі від води…
…Якщо ж говорити серйозно, то кількісне прогнозування — це метод передбачення просторових (де), асортиментних (скільки і чого) і часових (коли) параметрів попиту. Статистичну модель прогнозу отримують або у вигляді аналітично вираженої тенденції розвитку, або у вигляді рівня залежності від одного або декількох факторів-аргументів…
…Серед більше детальних і, відповідно, таких, що відображають більш реальну картину кількісних і якісних методів, а також дозволяють підприємству гнучко маневрувати в разі виникнення непередбачених обставин, варто зупинитися на методі середні ковзної, причинно-наслідковому методі, методі Делфі і SWOT-аналізі. Ці методи особливо ефективні в тих випадках, коли необхідно відобразити саме тенденцію. Причому досить точну, на основі якої можливо побудувати порівняно досить чіткі прогнози на майбутнє…»
Проф. Швиданенко Генефа, к. е. н. Пестрецова-Блоцька Ольга. «Бізнес- економіка: 9Z».
Хочете дізнатися більше? Замовити книгу можна за посиланням: https://www.tot.com.ua/business-book-9z
Comments