top of page

Хто такі фулфілмент-оператори?

Фулфілмент-сервіс (від англ. fulfillment) — це передача всіх процесів по обробці замовлень і відправлення їх кінцевим споживачам на аутсорсинг. Здійснюється з моменту оформлення замовлення і до моменту доставки цього замовлення клієнту.

Таким чином, компанії, які надають послугу, беруть на себе повну відповідальність за прийом і обробку замовлень; отримання оплати від клієнтів; зберігання товарів на складах; комплектацію та пакування продукції; транспортування і передачу посилок споживачам; реверсивну логістику.

 
Хто такі фулфілмент-оператори?

Термін “фулфілмент” вперше з’явився на американському ринку. Дослівно “to fulfill” означає “виконувати”. Спочатку послуги фулфілмент-операторів з’явилися завдяки компанії Amazon. У 1997 році вона побудувала два складських комплекси, що зараз ми б назвали фулфілмент-центрами. Сьогодні Fulfillment by Amazon — популярна послуга в B2C і B2B сегменті.


Фулфілмент-оператори беруть на себе організацію логістичних завдань підприємства, починаючи від приймання замовлення від покупця до його доставки. Вони — посередники в ланцюжку продавець-споживач. Комплекс послуг фулфілмент-оператора містить наступні операції:

  • приймання й обробка замовлень;

  • зберігання товарів на складі;

  • комплектація замовлень;

  • отримання оплати від покупців;

  • доставка замовлень;

  • обробка повернень.

Компанія-замовник сама вирішує, чи хоче вона передати фулфілмент-оператору всі процеси, що пов’язані з обробкою, зберіганням і доставкою замовлень, або лише їхню частину. І оскільки в Україні сегмент B2B послуг постійно розвивається, а продажі в інтернеті лише зростають, послуги фулфілмент-операторів користуються зараз значним попитом.


Різниця між 3PL і фулфілмент-оператором


3PL (від англ. Third-Party Logistics — логістика третьої сторони) — це компанії, що надають послуги аутсорсингу логістики. Як правило, ці послуги охоплюють транспортування товару, його складування, управління складськими запасами, експедирування вантажів.


Послуги 3PL розраховані для компаній різних спрямувань. У свою чергу, фулфілмент — це більш спеціалізована послуга, що підходить онлайн-ритейлу. Фулфілмент-оператор бере на себе завдання, що пов’язані з обробкою замовлень, від моменту, коли замовлення надходить до інтернет-магазину і до його доставки кінцевому споживачеві. До 3PL звертаються великі компанії, тоді як фулфілмент-оператори беруть на себе роботу з невеликими роздрібними замовленнями.


Також вони працюють з широким асортиментом товарів від різних замовників. До кожного замовлення вони підходять індивідуально, його комплектують і упаковують. 3PL ж працюють з коробками і палетами. Тому до послуг 3PL звертаються компанії, яким потрібні перевезення, зберігання й обробка великих партій товарів, а до фулфілмент-операторів — малий та середній бізнес, що працює у сфері онлайн-ритейлу.


Хоча послуги фулфілмент-операторів не так давно з’явилися на ринку аутсорсингу логістики в Україні, цей напрям дуже популярний. У великих українських містах відбудовують фулфілмент-центри.


Найбільш затребувані фулфілмент-оператори в Києві та обласних центрах. На цей час в Україні можна виділити не менш ніж 10 компаній, що надають послугу, серед найбільш популярних — Zammler, “Нова Пошта”, Ekol, Denka Logistics та інші.


Якщо ви шукаєте фулфіомент-оператора, вам варто звернутися до WareTeka Warehousing. Це сервіс, що допомагає знайти оптимального 3PL-провайдера з урахуванням специфіки роботи бізнесу, щоби віддати складську логістику на повний або частковий аутсорсинг.


  • Велика мережа складів. Приміщення для зберігання різних категорій товарів — від продуктів широкого вжитку до небезпечних вантажів. Ми підбираємо склад з урахуванням стандартів зберігання продукції вашої компанії.

  • Склади зі зручними транспортними сполученнями. Дозволяє налагодити повний ланцюжок постачання товарів наших клієнтів по всій Україні.

  • Детальна інформація про послуги та ціни наших партнерів. У нас є актуальні дані про стан ринку логістичних послуг. Тож це дозволяє нам підібрати відповідного логістичного партнера з урахуванням всіх особливостей бізнесу клієнта.

Наразі сервіс Warehousing співпрацює з більше ніж 70 логістичними провайдерами, що пропонують послуги на базі 200 складів по всій Україні та за кордоном.

 

Джерело: WareTeka

Comments


bottom of page