top of page

7 кроків для оптимізації бізнес-процесів

Оптимізація бізнес-процесів (Business process optimization (BPO)) – це постійне вдосконалення та адаптація бізнес-процесів, спрямоване на досягнення максимальної ефективності та продуктивності. Це інвестиція знизу вгору, яка покращує організацію в цілому шляхом оптимізації виконання повсякденних завдань співробітниками.

 
7 кроків для оптимізації бізнес-процесів

Бізнеси функціонують завдяки сотням взаємодійних процесів та процедур. Без належного планування управління бізнес-процесами може ускладнитися.


Розглядайте оптимізацію бізнес-процесів як інвестицію в успіх вашої організації. Підходьте до цього систематично, знаючи, що це заощадить час і гроші в довгостроковій перспективі та допоможе вашій організації досягти своїх цілей.


Ось кілька основних кроків для оптимізації бізнес-процесів вашої організації:


Визначення процесів


Перегляньте усі процеси, які виконує ваша команда, щоб визначити ті, які найбільше виграють від оптимізації. Для цього проведіть аналіз за ключовими показниками ефективності (KPI) та іншими метриками, які безпосередньо пов'язані з ефективністю. Ці процеси можуть містити бар'єри, дублювання або інші неефективності, що перешкоджають результативності.


Опис процесів


Наступним кроком є мапування бізнес-процесів. Докладно розпишіть процеси, які потрібно покращити, щоб максимально зрозуміти походження усіх проблем та неточностей в процесах. Опишіть кожен етап процесу, відповідальних членів команди та необхідні ресурси, щоб створити повну картину ситуації.


Збір даних та аналіз


Використовуйте наявні аналітичні інструменти та відгуки ваших співробітників для визначення конкретних аспектів кожного процесу, які можуть бути покращені. Визначте потенційний вплив і вартість, пов'язані з кожним поліпшенням, та використовуйте цю інформацію для їхньої пріоритизації.


Редизайн процесів


Маючи всю цю інформацію, ви готові до перебудови процесів, усуваючи або змінюючи кроки, видаляючи дублювання та впроваджуючи автоматизацію за потреби. На цьому етапі встановіть ключові показники ефективності (KPI) та контрольні показники, щоб ви могли відстежувати ефективність ваших змін під час їх впровадження.


Оголошення про зміни в процесах


Повідомте співробітників, яких торкаються зміни процесів. Поясніть, як ці зміни вплинуть на їхню роботу, покращать їхню продуктивність та поліпшать результати для компанії в цілому. Цей крок допоможе зменшити розчарування або занепокоєння співробітників та сприятиме успішному впровадженню змін.


Впровадження та пристосування до змін


Впровадьте новий процес у вашій організації та використовуйте встановлені ключові показники ефективності (KPI) та контрольні показники для відстеження його впливу на бізнес-результати.

Незалежно від того, чи впроваджуєте ви кілька невеликих змін, чи повний перегляд процесів, забезпечте співробітників навчанням та ресурсами, необхідними для плавного пристосування до змін.

Моніторинг та вдосконалення


Після впровадження змін збирайте відгуки співробітників та відстежуйте дані про продуктивність, щоб переконатися, що ваші оптимізовані процеси зберігають ефективність з часом. Використовуйте цю інформацію для подальшого коригування та вдосконалення процесів за потреби.


Бажаєте отримати навички ідентифікації, опису, оптимізації, реінжинірингу та постійного вдосконалення бізнес-процесів для скорочення витрат підприємства?


Реєструйтеся на бізнес-тренінг "Оптимізація бізнес-процесів підприємства для скорочення витрат", який відбудеться 10--11 червня.


У програмі тренінгу:

  1. Системи процесного управління

  2. Методологія і методика опису бізнес-процесів

  3. Опис процесів

  4. Процес створення доданої вартості

  5. Стандарти якості виконання бізнес-процесів підприємства

  6. Показники виконання робітコメント


bottom of page