top of page

Чи справді працівники, що працюють віддалено є продуктивними? The Flex Report Q4 2023.

Питання, яке задають собі багато керівників вищої ланки протягом останніх кількох років: "Чи справді віддалені працівники є продуктивними?". Відповідь на нього стала своєрідним тестом Роршаха, який показує, на чиєму боці ви опинилися в дебатах про гнучкий графік роботи.

 
Чи справді працівники, що працюють віддалено є продуктивними? The Flex Report Q4 2023.

Деякі опитані керівники компаній мають дещо скептичні погляди щодо продуктивності віддалених працівників. Наприклад Стів Шварцман, з міжнародної інвестиційної компанії BlackRock, вважає, що під час пандемії люди не були продуктивними або натрапляли на труднощі працюючи віддалено.


Та чи є якісь дані, що могли б підтвердити цю точку зору?


Деякі дослідження виявили, що повністю віддалені працівники можуть бути менш продуктивними, ніж гібридні працівники або працівники, які працюють повний робочий день в офісі. Нещодавнє дослідження Національного бюро економічних досліджень (National Bureau of Economic Research) показало, що ті, хто працює з дому, на 18% менш продуктивні, ніж офісні працівники. Дослідження, про яке розповів Нік Блум, також показало, що повністю віддалена робота може призвести до зниження продуктивності, але водночас зменшити витрати компаній на утримання персоналу.


З іншого боку, одне дослідження проведене компанією Owl Labs, показало, що 62% працівників відчувають себе більш продуктивними, працюючи вдома. 55% зазначило, що вони працюють більше годин, працюючи віддалено, ніж в офісі. Працівники також зазначають, що відсутність поїздок на роботу означає більше часу для роботи.


Цьогорічне дослідження Чиказького університету підтверджує це: середня економія часу на дорогу для віддаленого працівника становить 72 хвилини, і 40% цього заощадженого часу він інвестує в роботу.


Щоб допомогти вирішити цю дискусію, Flex Index спільно з Boston Consulting Group, консалтинговою компанією світового рівно, проаналізували взаємозв'язок між прибутковістю та гнучкістю компаній.


Ми виділили головні інсайти з цього дослідження:


  • Гнучкий графік роботи продовжує набувати все більшого поширення. Можливо трудова зайнятість в майбутньому й не буде повністю віддаленою, але й відвідування офісів не користуватиметься високою популярністю. На цей час лише 38% компаній потребують повної зайнятості в офісі, в порівнянні з 39% минулого кварталу і 49% на початку 2023 року.

  • Молоді компанії в переважній більшості є гнучкими. Чим молодша компанія, тим більша ймовірність того, що вона буде гнучкою або повністю віддаленою. І це стосується не лише технологічних фірм — ця тенденція помітна в усіх компаніях, незалежно від галузі чи розміру.

  • 1/3 американських компаній не потребують офісу. Попри інтенсивне висвітлення теми повернення до офісу в ЗМІ, багато американських компаній пропонують повну гнучкість. 26% американських компаній мають офіси, але не вимагають, щоб їхні працівники ходили в офіс. 7% американських компаній працюють повністю віддалено.

  • Повністю гнучкі компанії випереджають конкурентів за темпами зростання доходів. Компанії з повною гнучкістю випереджають своїх конкурентів на 16% за темпами зростання доходів у 2020-2022 роках з урахуванням галузевих особливостей. Навіть без урахування технологічного сектору, повністю гнучкі компанії випереджають своїх конкурентів на 13%.

  • "Повернення до офісу" зайшло в глухий кут. Середньостатистична гібридна компанія вимагає, щоб співробітники перебували в офісі близько 50% часу, або 2-3 дні на тиждень. Ця вимога залишається незмінною з початку 2023 року і не змінилася по цей день.

  • Де знайти гнучкий графік роботи? Якщо ви шукаєте гнучку роботу, куди вам варто звернутися? Найкращі місця для пошуку гнучкої роботи це: а) невеликі компанії; б) технологічні, медійні та фінансові компанії.

 

Повне дослідження Ви можете знайти за посиланням.


Comentarios


bottom of page