У кожному другому детективному серіалі є дошка з матеріалами справи. Фото, замітки, карти та інші речі з'єднані нитками, які показують взаємозв'язок між людьми, місцями й подіями. Така дошка з матеріалами - і є майнд-карта (від англ. mind map), тобто думки, впорядковані в графічній схемі. Майнд-карта – це відмінний варіант для структуризації великого обсягу інформації. Ви можете впорядкувати всі дані, оцінити обсяг роботи, а також виявити нові ідеї.
Де застосовують майнд-карти?
Проєктування
Такі карти допомагають наочно бачити кожен крок, міняти їх місцями, об'єднувати тощо. Це допоможе вам не плутатися на різних етапах роботи над проєктами та легко промальовувати будь-які сценарії.
Навчання
Надзвичайно складно втримати в голові великий обсяг інформації. Наприклад, ви вирішили пройти навчальний курс з маркетингу, але ніяк не можете запам'ятати всі напрямки маркетингу, їх інструменти, цілі тощо. Чудовим вирішенням цієї ситуації може стати майнд-карта, завдяки якій все стане на свої місця, але при цьому не варто забувати про практику.
Планування і організація
Інтелект-карта допоможе спланувати все що завгодно. Починаючи від походу, закінчуючи організацією робочих процесів? Наприклад, намалюйте рюкзак, а від нього стрілки до речей, які знадобляться під час вашої поїздки: одяг, взуття, ліки, захист від сонця і дощу, розваги й так далі. Як тільки згадаєте ще щось – домальовуйте/дописуйте в карту аби не забути! У робочих процесах з їх допомогою можна скласти розклад, розподілити зони відповідальності при роботі над проєктом, не упустити дрібні деталі.
Генерація нових ідей
Інтелект-карти допоможуть знаходити нові ідеї. Припустимо, ви розробляєте контент-план на найближчий місяць. У вас є приблизні напрямки, але хочеться придумати щось незвичайне. Використовуйте карту!
Найпростіше йти від загального до конкретного. Помістіть в центр вашу головну тему. Від неї відокремте гілки напрямків і в них - другорядні теми. Наприклад, «Маркетинг» - «Інтернет-маркетинг» - «Таргетована реклама» - «Соцмережі». Другорядних тем може бути багато - скільки вам прийде в голову. Потім починайте брейншторм - подумки з'єднувати різні підтеми, щоб придумати з них матеріал. Не забувайте записувати результати прямо на карті!
Поради для створення ефективних майнд-карт
Карта - це в першу чергу графічний формат, тому:
Позначайте різні напрямки різними кольорами. Одна гілка - синя, інша - зелена. Або фарбуйте зони відповідальності: те, що робить один працівник, виділяйте помаранчевим, а завдання для іншого працівника - фіолетовим;
Використовуйте різні форми блоків. Наприклад, для одного рівня блоки будуть круглі, для іншого - квадратні. Це допоможе швидко зорієнтуватися;
Малюйте символи. Важливе завдання можна помітити символом зірочки або лампочки, термінову - блискавкою або знаком оклику, чи придумуйте власні нестандартні значки - це сприяє запам'ятовуванню;
Використовуйте програми, які допоможуть вам у створенні майнд-карт;
Не перестарайтеся з кількістю. Слідкуйте, щоб вашу майнд-карту можна було прочитати, інакше її сенс втрачається. Досить буде 5-7 відгалужень від кожної гілки.
Сервіси для створення mind maps:
Lucidchart позиціонує себе як бізнес-інструмент, який можна використовувати як:
створення діаграм і схем, дизайн програм і додатків, графічне відображення процесів,
еджайл-планування, зберігання заміток тощо.
Форма сервісу: онлайн
Ціна: безкоштовно на перші три схеми з базовими можливостями. Далі від 8 доларів на місяць.
У Coggle приємний мінімалістичний дизайн - тільки кольорові лінії і блоки. Безкоштовний тариф не має обмежень щодо кількості карт, а також щодо розмірів файлів, що завантажуються (у Coggle можна довантажувати картинки, щоб використовувати їх при сторенні майнд-карт).
Форма сервісу: онлайн.
Ціна: безкоштовно при створенні публічно доступних схем, платно від 5 доларів на місяць.
Як називають сервіс його творці - це «швейцарський ніж» для мозку, сучасна заміна олівця й паперу. Тут є дві версії - більш орієнтована на бізнес XMind 2020 з багатьома можливостями й красивим інтерфейсом та XMind 8 - яка є більш обмеженою по функціоналу.
Форма сервісу: додаток, що встановлюється на комп'ютер або смартфон, працює на операційних системах Windows, macOS, Linux, iOS і Android.
Ціна: є нескінчений тріал з обмеженнями. Тарифи від 5 доларів на місяць за підписку на XMind 2020 або 129 доларів за постійну ліцензію на XMind 8.
Джерело: Sendpulse
Comments