top of page

Роботизація бізнес-процесів - фантастика?

Про те, як залучити роботів до офісної роботи розповів Андрій Красний, старший менеджер компанії "Делойт".

 
Роботизація бізнес-процесів - фантастика?

Девід Мосс (David Moss), співзасновник і технічний директор компанії Blue Prism, на виступі в рамках проекту TEDxUCL дуже влучно заявив заявив, що насамперед, не варто уявляти собі робота з руками і ногами, який працює на комп'ютері, сидячи в офісному кріслі поруч зі своїм колегою. Вдале порівняння - фортепіано без піаніста. Залишаться й інструмент, і твір, тільки піаніста вже не буде, тому що ми вчимо фортепіано виконувати твір самостійно. Таким чином, звучить та сама музика, але вже без участі людини.


Роботи – це переважно системні програми, які налаштовані виконувати певні завдання в електронному просторі. І головним чинником, що стимулює розробку таких роботів, є корпорації, які прагнуть автоматизувати свої рутинні або повторювані завдання.


Протягом останніх 30 років можна щодня спостерігати, як виробничі компанії (наприклад, в автомобільній індустрії) чи інтернет-компанії (як-от Amazon і Google) дедалі активніше використовують роботів для автоматизації виробництва або процесу упаковки і доставки товару. Водночас використання роботів у бек-офісних процесах трапляється все ще досить рідко.


У звіті компанії Deloitte, складеному на підставі вивчення ринку Великої Британії, йдеться, що в найближчі двадцять років будуть автоматизовані близько 35% усіх робочих місць і з дуже високою часткою ймовірності близько 20% бізнес-послуг перейдуть на обслуговування роботами. Це можна порівняти з приблизно 1 млн робочих місць.


Інтелектуальна автоматизація торкнеться цілої низки галузей і зникнення цілих професій. Організації, що працюють на межі прибутковості, скористаються будь-якою можливістю зменшити витрати і збільшити продуктивність. Успішні бізнеси також зацікавлені в автоматизації для посилення своїх конкурентних позицій на ринку. І виграють ті, хто почне ці процеси першими.


Роботизація бізнес-процесів звучить досить фантастично, проте насправді цю революційну технологію можна безболісно впровадити. З одного боку, роботизація не змінює сам процес, вона лише автоматизує рутинну роботу, а з іншого — інструменти роботизації можна безперешкодно впровадити, не змінюючи наявні комп'ютерні системи. Рішення, які використовуються для роботизації процесів, є крос-платформними, тому їх можна застосовувати до будь-яких систем, які люди використовують для виконання будь-якого завдання. Водночас автоматизація може бути виконана силами операційних підрозділів, а вимоги для залучення ІТ-фахівців досить низькі.


Можна почати з малого: роботизацію процесів можна впроваджувати поступово – для досягнення позитивних результатів необов'язкова повна автоматизація. Зазвичай так можна досягти зниження витрат з меншими капіталовкладеннями за коротші терміни порівняно з традиційною автоматизацією інформаційних систем.


Цікаво, що співробітники компанії «Делойт» у одному ОЦО (Об'єднаний центр обслуговування), яке знаходиться у місті Мілтон-Кінз у Британії використовують роботів у трьох основних бізнес-функціях:

  • Персонал – онбординг працівника в системі SAP; підготовка контракту; обробка запитів на надання референс-листів.

  • Управлінська звітність – Підготовка щомісячного звіту за WIP.

  • Проектне управління – Закриття проекту в SAP; внесення змін в інформацію про проект у SAP.

Також компанія «Делойт» в Україні реалізувала проект з роботизації розрахунку заробітної плати. Він відповідав усім критеріям: ізольований повторюваний процес, який регулярно відбувається і підпорядковується певному чіткому алгоритму.

 

Джерело: Делойт

Comments


bottom of page