top of page

Тенденції майбутнього, що докорінно змінять логістику

Швидкість – основна рушійна сила, яка визначить напрямки розвитку галузі в найближчі кілька років. Клієнти хочуть, щоб товари доставлялися швидко, і це стимулює ряд перетворень у ланцюжку поставок: від упаковки і маркування до складської логістики.

 
Тенденції майбутнього, що докорінно змінять логітистику

Згідно з глобальним звітом Logistics – Global Opportunity Analysis and Industry Forecast 2014-2022, до 2022 року галузь досягне показника в $12256 млрд прибутку.


Good Logistics представили 5 ключових трендів, які визначатимуть розвиток логістики найближчими роками.


"Зелена логістика"

Висока мобільність і швидкість доставки вантажів, яку забезпечує світова транспортна мережа, має свою ціну – щорічно в атмосферу потрапляє величезна кількість шкідливих парникових газів.


Електромобілі, програмне забезпечення на основі штучного інтелекту, що розраховує маршрути з мінімальним рівнем викидів, ресурсозберігальне пакування, морське паливо без вуглецевих викидів – інноваційні технології допоможуть мінімізувати згубний вплив логістики на екологію.


Блокчейн-технології

Блокчейн забезпечить логістичним компаніям безперебійну роботу в цифровій мережі. Технологія дозволить виробникам, постачальникам, клієнтам, аудиторам, менеджерам складів та іншим учасникам логістичного ланцюжка створити прозору та ефективну систему запису транзакцій, відстеження активів і управління документацією.


Безпека ланцюжка поставок підвищиться, шахрайські махінації будуть зведені до мінімуму завдяки повній прозорості, відсутність паперової тяганини знизить ризик виникнення помилок.


Автоматизація логістики та "Інтернет речей" (Internet of Things, IoT)

Ці методи трансформують глобальний ринок. «Інтернет речей» – це зв’язок між пристроями, що пов’язані одне з одним невеликими датчиками різних типів.


IoT допоможе мінімізувати затримки під час транспортування, усунути помилки операторів, втрату контролю за вантажем, збої в програмному забезпеченні і крадіжки. Очікується, що в найближчому майбутньому в управлінні ланцюжками поставок будуть використовуватися IoT і периферійні обчислення для отримання автоматизованих даних у реальному часі. Наприклад, для прогнозування відмов обладнання та зниження ризиків аварії за допомогою візуальних і акустичних датчиків під час морських перевезень.


Впровадження чат-ботів і колаборативних роботів

Найближчим часом голосових чат-ботів використовуватимуть для взаємодії з учасниками логістичного процесу і виконання певних дій при закупівлі, комплектуванні товару і т.д.


Коботи ж знадобляться для ефективного виконання послуг з обробки замовлень на доставку. Вони оснащені системою далекої дії й огляду і можуть оперативно розвантажувати вантажівки, переміщувати ящики і піддони.

Компанія Amazon уже розробляє роботів для роботи на складах, у тому числі для таких функцій, як упаковка, зберігання та комплектування замовлення.


Цифрові близнюки

Деталі конструкцій зношуються і замінюються, і до недавнього часу їхні комп'ютерні моделі не могли відображати цього. Однак із появою технології «цифрових близнюків» все змінилося. Тепер фізичний і цифровий світи можуть бути настільки синхронізованими, що це дозволяє взаємодіяти з цифровою моделлю фізичного об'єкта так само, як з її фізичним аналогом.


Можливості для використання «цифрових близнюків» в логістиці величезні. У секторі міжнародних перевезень за допомогою цієї технології можна збирати дані про продукт і його упаковку, використовувати їх для виявлення недоліків і помилок.


Склади і підприємства можуть використовувати «цифрових близнюків» для створення точних тривимірних моделей своїх центрів, експериментувати з впровадженням нового обладнання. А мережі доставки – для надання інформації про вантаж в режимі реального часу, скорочення строків доставки та допомоги автономним транспортним засобам на їхніх маршрутах.


Ці тенденції не тільки спростять організацію і контроль всього ланцюжка доставки вантажу, а й дозволять звести до мінімуму фінансові втрати: як для замовника, так і для виконавця.

 

Джерело: Good Logistics

Comentários


bottom of page