top of page

Зростання e-commerce завдяки цифровізації

Як саме цифровізація стимулює зростання e-commerce розповів Сергій Терещук, технічний директор шведської компанії Ericsson, для бізнес-журналу Forbes.

 
Зростання e-commerce завдяки цировізації

Цікавий факт - якби не пандемія та локдаун, e-commerce галузі знадобилося б від чотирьох до шести років, щоб досягти результату травня 2020 року. Тоді сфера показала 77% зростання у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го. Тож, саме пандемія змусила компанії прискоритися та цифровізуватися.


За даними ООН, цифрові технології стали доступними майже половині населення країн, що розвиваються всього за декілька десятиліть. Звертаючись до світової історії, ще жодні інновації не розвивалися з такою приголомшливою швидкістю. Саме завдяки технологіям та новим розробкам людство досягло четвертої промислової революції.


Дослідження Ericsson Mobility Report свідчить, що інвестиції в передові технології відіграють важливу роль у відновленні економіки після кризи, а також дадуть змогу бізнесу вийти на новий рівень. Уже сьогодні можна спостерігати, як у різних сферах цифровізація приносить плоди й нові можливості.


Якщо поглянути на галузь роздрібної торгівлі, онлайн-купівля зараз вважається тим сегментом ритейлу, що найбільш швидко зростає.

Цифра інтернет-покупців щодня збільшується. Ще пʼять років тому глобально їх було 1,5 млрд осіб, а в 2021-му – 2,14 млрд. Разом із цим збільшується й обсяг ринку. 2020 року глобальні e-commerce продажі склали $4,28 трлн. А в Україні ринок e-commerce виріс на 40% – до 107 млрд грн.

E-commerce отримав значний поштовх під час пандемії, але при цьому постраждала традиційна торгівля. Згідно з недавнім дослідженням Deloitte, тільки 23% покупців вважають безпечною купівлю в магазинах.


Ви не повірите, та навіть у консервативних галузях є місце для цифровізації. У видобувній галузі вона дає можливість зробити процеси більш ефективними, а умови для роботи – безпечнішими. Згідно зі звітом Ericsson про мобільні технології для видобувної галузі, в найближчі 10 років можна уникнути майже 1000 смертей і 44 000 нещасних випадків. Це призведе до зниження смертності на 10% і зменшення кількості травм на 20%. Це буде можливо завдяки моніторингу в реальному часі стану обладнання, несправностей у ньому, а також автоматизації та точному визначенні місцеперебування як техніки, так і самих працівників.


А цифровізація медицини стала одним із найважливіших завдань на 2020 рік, тому що ця сфера – головний форпост у боротьбі з COVID. Технології дали можливість підтримати як хворих вірусом, так і тих, хто звертався за іншими скаргами. За допомогою додатків і спеціальних порталів людина могла поговорити з лікарем і отримати рекомендації тощо.

 

Джерело: Forbes

Comments


bottom of page