top of page

Українські біржі фрілансу

За даними української платформи Freelancehunt, за перший тиждень карантину (16 22.03) приріст нових користувачів відносно тих же дат в лютому склав 43,8%. Більшість людей просто змушена пізнати усі принади та недоліки віддаленої роботи: фінансова подушка потроху тане, а альтернативи заробітку нема.

 
Українські біржі фрілансу


Це українська біржа, що фокусується на вітчизняних фрілансерах. Адепти віддаленої роботи люблять цей сайт за мінімалістичний інтерфейс та можливість відокремити одноразові завдання від постійної співпраці (а подекуди навіть пропозицій щодо офісної роботи). Тут можна сортувати проєкти та виконавців за спеціалізаціями, а також дізнатись середню вартість роботи. Це дозволить новачкам легко зорієнтуватись на місці.


Зазвичай комісія за виведення грошей на Freelance.ua складає 3%.  Але можна і провести їх на картку за системою “безпечної угоди”, під час якої кошти виконавця ніби резервуються до остаточного виконання завдання фрілансером та обміну відгуками. Гроші виводяться за два робочих дні, а комісія складає від 15 грн до 10% від бюджету проєкту. В обох випадках комісію оплачує замовник. 



Ця платформа ідеально підійде початківцям: від реєстрації на біржі до можливості позмагатись за замовлення спливе не більше пів години. Тут розміщено чимало проєктів з найрізноманітніших категорій: від SMM та SEO-просування до верстки сайтів. 


Біржа існує вже більше 10 років, і має 280 тисяч активних виконавців. За функціоналом кабінет фрілансера тут не дуже відрізняється від Freelance.ua – окрім того, що тут ви можете отримати статус PRO за 100 гривень. Тут цей статус також дозволить швидше набрати рейтинг і піднятися вгору в списку фрілансерів. 


Перевагою freelancehunt.com є можливість зворотного зв’язку замовника з фрілансерами й відкритого обговорення проєкту на етапі пошуку виконавця. Фрілансери уточнюють деталі замовлення і мають можливості відкинути проєкти з  неадекватними умовами. 



На онлайн-сервісі замовлення послуг Kabanchik можна знайти не тільки традиційний фріланс, а й замовлення з клінінгу, ремонту, будівництву тощо. У 2019 українці замовили на ньому послуг аж на 155 млн грн.


Якщо ви хочете фрілансити з допомогою цього сервісу, будьте готові видати сайту купу інформації про себе – аж до сканів документів, що підтверджують вашу особу. Аби фрілансеру вивести гроші з балансу,  доведеться прив’язати карту до профілю і зробити запит на виведення коштів. Після цього гроші надійдуть на карту. Kabanchik перевіряє всіх виконавців перед тим, як вони приступають до завдань – тому реєстрація триватиме довше, ніж у конкурентів.


Біржа має наступну модель монетизації: комісія з кожного завдання становить 10 %. Замовник вказує бюджет, який він готовий заплатити за виконання цього завдання. З нього віднімається комісія і залишок формує гонорар для виконавця.


На карантині, повідомляють у Kabanchik, з початку березня кількість охочих працювати на фрілансі через цю біржу зросла на 25%. Причому, додалось фахівців у таких сферах, як копірайтинг, рерайт, дизайн тощо.


Як уникнути шахрайства та "безкоштовної" роботи?


  1. Перш ніж працювати з замовником, пошукайте інформацію про нього. Або хоча би продивіться відгуки інших фрілансерів про співпрацю з цим роботодавцем,

  2. Домовтесь із замовником про демонстраційні варіанти вашої роботи: демоверсію програми, макети низької якості чи частину тексту. І вже після перегляду, схвалення та оплати віддавайте готову роботу

  3. Разом із замовником розподіліть роботу на частини й отримайте гроші за кожен виконаний етап. Так ви переконаєтесь в серйозності його намірів, а він – у вашому професіоналізмі. 

  4. Працюйте через безпечну угоду – сервіс, через який замовник отримує гарантію збереження коштів у разі, якщо фрілансер не впорається із завданням або виявиться ненадійним. А фрілансер отримує оплату вчасно і в повному обсязі. Проте, на жаль, такий функціонал є не на кожній біржі, тому уточніть це питання перед співпрацею. 

 

Comments


bottom of page