top of page

Світовий економічний прогноз від МВФ

11 жовтня Міжнародний валютний фонд опублікував свій економічний прогноз на 2023 рік. МВФ прогнозують зниження зростання глобальної економіки й пов'язують це з війною в Україні, зростанням цін на енергоносії та продовольство, інфляцією та різким підвищенням відсоткових ставок.

МВФ оцінив 25-відсоткову ймовірність того, що глобальне зростання впаде нижче 2% наступного року – явище, яке з 1970 року відбувалося лише пʼять разів, і заявив, що існує більш ніж 10-відсоткова ймовірність скорочення світового ВВП.

 

Варто звернути увагу, що для України прогнозу після 2022 року немає, що зрозуміло, оскільки невизначеність через війну дуже велика (очікуване падіння ВВП у 2022 році – 35%, інфляція 30%). Проте наслідки війни відчуватиме на собі весь світ: порівняно з прогнозом, який був зроблений у квітні цього року, прогноз зі зростання ВВП на наступний рік нижчий для 59% країн:

Джерело: VoxUkraine


Найвище зростання ВВП очікується в Макао - 56%, оскільки цього року через коронавірус та відповідно закриття казино економіка цього острова впаде на 22%. Високе зростання очікується в Гаяні та Лівії — через низьку базу та високі ціни на нафту, видобуток якої є основою цих економік. Більшість розвинених країн світу матимуть низькі темпи зростання чи навіть зниження ВВП.


Прогноз інфляції на 2023 рік у жовтні також менш оптимістичний, ніж у квітні 2022 року, — для 69% країн, для яких є дані, осінній прогноз інфляції вищий за весняний — переважно через ціни на енергоносії. У більшості розвинених країн інфляція наступного року буде нижчою, ніж цього року, але все ще високою порівняно з тими рівнями, до яких вони звикли після 2008 року.


Ситуація з безробіттям, на перший погляд, покращується — у 54% країн, для яких є оцінки (55 країн) воно у 2023 році знизиться порівняно з 2022, у 31% (32 країни) - виросте. Факторами зниження безробіття можуть бути: висока інфляція, тобто зниження реальних зарплат та скорочення робочої сили.


Щодо прогнозу міжнародної торгівлі, то тут не видно значних змін порівняно з попередніми роками. Країни, які є постачальниками природних ресурсів або “фабриками” світу, матимуть профіцит зовнішньої торгівлі, решта — дефіцит. Втім, дефіцит зовнішньої торгівлі сам по собі не є позитивним чи негативним явищем. Проблемою він стає тоді, коли “зайві витрати” країни на імпорт не покриваються інвестиціями.


Детальний прогноз Ви можете знайти за посиланням.

 

Джерело: VoxUkraine


Коментарі


bottom of page